Yeni sayılırım, nelere dikkat etmem gerektiğini bilmek isterim

Maalesef diziyi izledikten sonra kitaplara sardım. Kitapları bitirmiş arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Takıldığın nokta nedir anlamadım? Bu seri Yüzüklerin efendisi veya Dune gibi farklı türde kitapları olan bir seri değil. Al oku baştan sona işte.

Farklı değil derken? Dediğin kitapları okumadım ama onların da fantastik olduğunu düşünüyorum.

Demek istediğim kitaplarda bir düzensizlik yok baştan sona okuyabilirsin. Bunub haricinde Dunk ve Egg’in maceraları, buz ve ateşin dünyası gibi eserler de var. Bunlara da ana seriyi bitirdikten sonra başlayabilirsin.

Buz ve Atesin Sarkisi (ana seri) :

1. Taht Oyunlari

2. Krallarin Carpismasi

3. Kiliçlarin Firtinasi

4. Kargalarin Ziyafeti

5. Ejderhalarin Dansi

6. Kis Rüzgarlari (hala çikmasini bekliyoruz)

7. Bahar Rüyasi (serinin son kitabi olacak, insallah ömrümüz yeter de okuruz)

Dunk ile Egg’in Hikayeleri (yan seri) :

1. Gezici Sövalye
  2. Yeminli Kiliç
  3. Gizemli Sövalye

(Devami gelecek, daha çook kitap çikacakmis bu seriden. Ve yanilmiyorsam bu seri ne yazik ki sadece pdf, ebook seklinde mevcut. Yanlisim varsa arkadaslar düzeltsin)

Ve yine Targaryen hanesi ile ilgili kitaplar :

• Prenses ve Kraliçe, veya, Siyahlar ve Yesiller (aslinda bu da Dunk ile Egg’in hikayeleri serisinde sayiliyor, 4.kitap olarak geçiyor, tam anlamadim, o yüzden ayri yazmayi tercih ediyorum)
  • Düzenbaz Prens, veya, Kral’in Kardesi

(Bunlari da sadece pdf, ebook seklinde bulabilirsiniz)

• Buz ve Atesin Dünyasi (Türkçeye yeni çevrildi sayilir. Cok önemli, degerli bir kitap, seriyi tamamliyor diyebiliriz. Içinde evrenin tüm tarihinin özeti var diyebilirim, sadece Westeros degil, Essos’un tarihi de; çok güzel resimler de kitabin içinde, görsel açidan da çok iyi bir kitap yani)

Var mi unuttuklarim?

@Kirybolz
Ögrenmek istedikleriniz bu muydu emin degilim ama, yeri gelmisken yazayim dedim :smile:

Ana seriyi okuyun öncelikle, yan seri ve kitaplari daha sonra isterseniz okursunuz. Ben yan serileri okumadim mesela çünkü pdf, ebook formatinda kitap okumayi hiç sevmiyorum; ben kitabi elimde tutmaliyim, o kitap kokusunu almaliyim, baska türlü okuyamiyorum :smile:

Doğru söylüyorsun, dokunmak bir başka ya :smile:. Teşekkür ederim bu arada.