Yeniden dirilme

arkadaşar son kitapta eski tanrılar gücünü gösterse ned robb cateleyn falan geri gelse tekrar savaş açsalar ne güzel olurdu

Ned ve Robb geri gelemez başları kesildi.

Tüm gelişen olayların ne anlamı kalırdı o zaman? Hayal gücün ‘error’ vermiş resmen. Hem Tanrı veya Tanrılar insanların yaşamına etki etmez. Sadece onlara manevi güç verir.

Evet doğru onlar sadece Cennet yada Cehennem’e yollar :slight_smile:

R’hllor Mellisandre’ye birsürü doğaüstü güç verdi ona ne diyicez:D

Öyle bir şey yok. Melisandre sadece bir büyücü. Martin’in evreninde büyü doğal güçlerden bir tanesi yani tanrı vergisi bir şey değil. Ayrıca Melisandre bile gördüğü rüyaları düzgün yorumlayamıyor. İlerde çevrilen kitaplarda bunu görüp bana hak vereceksiniz. Myrli Thoros diyelim mesela. Adamın dini itikatı sıfır ama Beric Dondarrion’u kaç kere yeniden yaşama döndürdü.

Bu dizide olmayan isimler kitapta var sanırım. Dizide bu kadar ayrıntıya yer vermiyor bazı isimleri ilk defa duyuyorum.

Bana kalırsa kitapları okumadan sadece dizi bilgisi ile bazı şeyleri anlayamazsınız. Kendinizi zorlayıp kitapları okumanızı tavsiye ederim. Bazı karakterlerin kişilik bakımından gerçekten çok farklı olduğunu göreceksiniz. Belkide her şeye bakış açınız değişecek.

Kitap şart Yüzüklerin Efendisi’ni izledikten sonra kitaplarını okudum bazı kısımlar gerçekten farklı…

bence dirilmeleri çok saçma olur ve kafaları kesildiklerinden dirilemezler.ve catelyn zaten dirildi.Ölü kalsaydı daha iyidi

Buton içine alırsan sevinirim.

unutmuşum pardon

Sağ üst köşede lanet olası bir spoiler butonu var. Kör olan arkadaşlara duyurulur. Yabanılmısınız nesiniz anlamadım ki. Hiç bir şey mi bilmiyorsunuz.

o butonu en çok kullananlardan bir benim fakat aceleyle yazdıgımdan aklımdan çıktı okey

Sana demedim kardeş. Sen zaten spoiler kullanmışsın ve onlardan sonra söylemişsin spoileri.

daenerys in , eddard stark ı bir ejderha olarak hayata döndüreceğine dair duyumlar aldım , ama hiç biryerde de yazmıyor, sizce olabilir mi? ayrıca ejderhanın eddard olduğunu nasıl anlayacaklar , eddard kafalı bir ejderha yaparlarsa dizinin boku çıkar yalnız

[spoiler]ooohoooo her kafası olan mahlukattan ayrı bir ses çıkıyor yurttan sesler korosu gibi
hadi şöyle yapalım:
eddard,robb diriltilsin,catelyn bütün freyleri öldürsün.dany westerosa gelip ned’e bağlılık yemini etsin ve ejderhaları versin.robb ejderhalarla bütün boltonları ve lannisterları öldürsün.stannis bran ve rickona bağlılık yemini etsin.starklar kral olsun herkes ersin muradına.

yav kaç yıllık starkçıyım -1.5 yıl :)- böyle hayal dünyası görmedim.hep starklar kazansa şu şöyle olsa,şu şunu kesse,şu şunu diriltse oh babam oh.
başka yazar olsa neyse ama bu koskoca G.R.R.Martin.affedersiniz ama biraz sıkar yani böyle hayaller[/spoiler]

dizide-kitapta yeniden dirilmesi gereken tek kişi Khal Drogo bence ama adamı kül ettiler :cool: Diğerleri dirilse olaylar birbirine girer

Kurtlar vadisine dönsün dizide :smiley:

Bence Cat’in diriltilmesi gerektiği için diriltildi hani diyordu ya Thoros, R’hollor’un işi daha bitmedi Cat ile .Hikayenin bir yerinde lazım olmasını umuyorum Cat’in.