Yerli Film önerileri

Selam arkadaşlar. Film sektöründe epey eksiğimizin olduğunu düşünmekle beraber bazı iyi işleri de ıskaladığımızı düşünüyorum. Bu durumun daha az yaşanması için de hepinizi bu konu altına toplamak istedim. Ben popüler olup ya da olmadığına bakılmaksızın beğendiğim filmleri yazacağım sizinde katılımınızı bekliyorum.
Ayrıca sıralama yapmadan yazıyorum bilginize.

1- Kış uykusu: Nuri Bilge ceylan ve bence en iyi işi. Haluk bilginer, demet akbağ, melisa sözen ve nejat işler’in bulunduğu bu yapım bildiğiniz üzere altın palmiye alan 2. filmimiz.
2- Bir zamanlar anadolu’da: Ne kadar doğal ve muhteşem bir nuri bilge filmi demi? Hele ki muhtar.
3- Ahlat ağacı: 2 tane ünlü komedyenle dram filmi nasıl çekilir dersi verdi bize nuri bey.
4- Üç maymun: Bu topraklara ait bir dram.
5- Masumiyet: Haluk bilginer’in efsane tiradı diye gezer youtube’da muhtemelen denk gelmişsinizdir. Bir Zeki demirkubuz filmi.
6- Uçurtmayı vurmasınlar: Geekyapar’dan yiğitcan erdoğan’ın yazısındaki başlığa uyan en iyi film. Başlık bu şekilde; SİYASET Bizi Yüzüstü Bıraktı, Yolun Bundan Sonrasını ESTETİK İFADE İle Gideceğiz.
7- Yusuf üçlemesi: Semih kaplanoğlu’nun karakter gelişimi nasıl gösterilir adlı bu üçlemesi sizi memnun edecektir. yumurta, süt, bal. Bu filmleri seven kişiler semih beyin diğer filmi buğday’ı da izleyebilir.
8- Güneşi gördüm: Mahsun kırmızıgül çok fazla tiye alınır. alay edilir. küçük düşürülür. Ciddiye alınmaz. Ama bu toprakları bilen insanlar sırf bu film için saygı duyup önünü iliklemeli. Evet dram kasması var. Veriyor müziği milletin gözyaşına oynuyor ama başkalarının 3 film çıkarabileceği 3 farklı hikayeyi tek film olarak o kadar güzel sunuyor ki. Yılda bir kez açar izlerim.
9- Başka semtin çocukları: Açgözlülük nedir? Bencillik nedir? izleyin görün.
10- Kaygı: Sakin, birkaç kamera oyunuyla bizim gönlümüzü hoş tutan filmdir. Siyasi eleştirisiyle de gönlüme taht kurmuştur. Halk cezayı kesti.
11- Sarmaşık: Kesinlikle en iyi 10 türk filmi içerisinde yer alıyor benim için: O ne güzel metaforlardır öyle, ne güzel oyunculuklar, ne güzel gerilim filmidir.
12- Kar: atmosferini beğendiğim vurucu bir film.
13- eşkıya: şener şen ve yavuz turgul’un zirvesi.
14- Vizontele: ee zaten yani.
15- Takva: Erkan can’ın oyunculuğu. Senaryo ile olmasa da çekim ve atmosferiyle fight club’ı andıran hoş bir film.
16- Barda:
17- mustang: Deniz gamze ergüvan’dan bu toprakların kadınlarına olan tutumu göz önüne koyan film.

aklıma geldikçe ekleme yaparım arkadaşlar. Sizlerinde film eklemenizi ve eklediğim filmler hakkında görüşlerinizi bekliyorum.

Benim yerli film önerilerim:

• Babam ve oğlum
  • Umut

Şimdiye kadar izlediğim en iyi iki film

@Miro recep ivediğe katılmıyorum delihanın 2. sini, cemalı ceberleri ve kafalar karışık’ı izlemedim alayım listeme

Ah be ablam :frowning:

niye ahlandım :smiley: izlemedim kısmetse hepsi izlenir

En son Kurtlar Vadisi Vatan izledim güzeldi.

Ölümlü dünya.

Son yıllarda yerli yapım olarak oldukça kaliteli ve güzel bir komedi filmi.

Abluka: 2015 yılında 72. venedik film festivalinde jüri özel ödülünü almıştır. yönetmen koltuğunda emin alper yer almaktadır. Bağımsız sinemamızın nasıl gelişmekte olduğuna örnek verebileceğimiz bir film daha. Film, Atmosferi ile, kurgusu ile, doğal oyunculuklarıyla birlikte bir saniye bile sıkmadan kendisine bağlıyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

Son çıkış: 2018 yılında kara mizah türünde gösterime giren film. Tahsin Trafikten, inşaat sesinden, anlamsızlıktan sıkılıp istanbul’dan kaçmak istemektedir. Film istanbul’dan kaçmaya çalışmasını anlatırken kaçış sırasında başına gelenleri anlatıyor. İzlerken ara ara güldüm ama gülmekten çok istanbul da yaşamama rağmen kasveti ile içimi sıkmaya başarmıştır. Tebrik ederim. izlemenizi tavsiye ederim.