Yeşilgören Olmak

Yeşilgören - deri değiştirme ilk insanlardan gelmiyor muydu? Hatta o yüzden yabanıllarda da yaygındı. Ama Brynden Nehir Targ-Blackwood (bir yerde eskiden kuzeyde yaşadıklarını okudum-armada büvet ağacı var) olduğundan ilk insan kanı taşıyor ama bazı Targ larda(Aegon V. 'nin en büyük ağabeyi ve Deamon II gibi) rüya görebiliyorsu bu tam olarak nasıl oluyor?

Yeşil gören yeteneği ya da deri değiştirme… Ormanın Çocuklar’ında yaygın olan bir yetenek idi. İlk İnsanlar Batı’ya geldikten bir zaman sonra, sebebi bilinmeyen bir şekilde, bu yetenek onlar arasında da yaygınlaşmaya başladı. Muhtemelen “anlaşma” yapıldıktan, onların ilahlarını kendi ilahları olarak kabul ettikten sonra ortaya çıktı bu yetenekler. Kimi görüşe göre Çocuklar ile evlenme yoluyla aktarılmış olabileceği düşünülüyor ama hiçbir kesinlik yok. Brynden’in annesi hala eski ilahlara inanan İlk İnsan soyundan geliyor, bu yüzden yeşil gören yeteneğini kan yoluyla bir şekilde almayı başardı. Safkan bir Targ böyle bir yeteneğe sahip olamaz. Yahut -benim tahminime göre- bir Tully gibi yeni ilahlara inanan İlk İnsanlar da sahip olamaz. İlla eskilerle bağlantılı olan bir İlk İnsan olmak gerekiyor.

Targların “ejderha rüyaları” başka bir şey, kök olarak neye dayanır vs. bilinmiyor. Gizemli, bilinmeyen bir şey.

1 Like

‘’Fetih’ten çok uzun seneler öncesinde bile, gerçekleşecek olan olayları rüyalarında görebilen Targaryen’lar olmuştur,’’ dedi Kankuzgun. ‘’Bu yüzden arada bir aynı yeteneğin bir Karaalev’de de ortaya çıkmasına şaşmamak gerek. Daemon Ak Sur’un içinde bir ejderhanın doğduğunu gördü. Ve doğdu da. Gerizekalı rüyayı yanlış yorumlamış.’’

Taaa eskiye gidiyormuş aslında :thinking: Dunk için de “beyaz pelerin kuşanacaksın” tarzı bir şey demişti. Abilerinin ölümünü falan da görmüştü.

1 Like

Rüyacı Daeny var ya, o işte. Ondan önce de varsa bilmem.

Net bilgi yok sanırım ama -lar diye bahsettiği için fazla olduklarını düşünmek mantıklı