YiTi Şehirleri

@Ulu_Kurt, geriye kalan YiTi şehirleri de tamam

Jinqi, güneydoğu Essos’taki bir YiTi şehridir. Yeşim Denizi’ndeki deltanın yanında ve Leng’in kuzeyindedir. Yanındaki nehir Kanayan Deniz’den kuzeye doğru akar.

Bordo imparatorları doğu hudutlarında imparatorluğu Gölge Toprakları’ndan gelen yağmacılardan korumak için şehri askeri amaçla kullanırlar.

Asabhad; YiTi’nin doğu sınırlarında, Essos’un Yeşim Deniz’e olan kıyısında, Kemik Dağları’nın batısında doğusunda bulunan bir şehirdir. Ormanlık nehir kenarının ağzında bulunur. Qarth ve Yin’i birbirine bağlayan ticaret rotasında bulunur. Morn Dağları’na yolculuk yapan kervanlar yolculuklarına Asabhad’dan başlar.

Si Qo, Gösterişli Si Qo olarak da bilinir, YiTi’nin Altın İmparatorluğu’nun bir şehridir. YiTi’nin ormanlarının kalbinde bulunur. Şu an harabe bir şehir olsa da Si Qo kızıl imparatorların yönetimi sırasında İmparatorluk’un başkenti olmuştur.

2 Beğeni

@ElissaFarman çeviri için gerçekten teşekkür ederim. Ben bu foruma ilk geldiğim e başlık açmıştım ve demiştim ki Essos kıtası bende çok daha ilgi uyandırıyor diye, aynen böyle devam :smiley:

O zaman ben eski Essos başlıklarımı hortlatayım. Ben onları yazarken sen yoktun sanırım.

@ElissaFarman yoktum :disappointed:

Vikiye eklenmiştir

Yi Ti ile ilgili çok fazla eksik var vikide. Şehirler ve imparatorlar yok :confused:

1 Beğeni