Yks 2020 - Sınavınız nasıl geçti gençler?

Bu başlığı sınava giren genç kardeşlerimiz içlerini döksün diye açtım.Bugün hayatlarının leleeee kısmını temsil eden sınava girdiler.Lelee diyorum çünkü bu ilk sınav değil,son da olmayacak.Daha bunun lolooosu,lölösüü ,lülüsüüü var.Daha iş bulacaklar.Hayatlarını düzene sokacaklar.Kendi ayaklarının üzerinde duracaklar.Bu süreçlerden geçerken, hayatın mikrop ve çirkef yüzünu bir bir görüp,tadacaklar.Belki evlenip yuva kuracaklar,ama sınavlar hic bitmeyecek.buna emin olsunlar.

Evet,işin edebiyat ve çok bilmişlik kısmını bitirdiğime göre,sınava giren kardeşlerime “Sınavınız nasıl geçti? umarım iyi geçmiştir ve istediğiniz bölümleri kazanırsınız!” diye evvela sorup,sonra da temenni mi iletebilirim.

3 Beğeni

Yarın çökerim ben bu başlığa.

3 Beğeni

Böyleymiş, en azından iddialar bu yönde.

4 Beğeni

Geçmiş olsun herkese. Dinlenme vakti artık gidin yatın

2 Beğeni

Bakış açısına göre değişir. Benim beklediğimden kolay çıktı.

Bunu yapıyorum. Kendimi o kadar kasmışım ki başıma feci bir ağrı girdi.

2 Beğeni

Sen sayısaldan mı girdin @ElissaFarman ?

1 Beğeni

Evet ben sayisalciyim.

1 Beğeni

Fende mi daha çok zorlandın matematikte mi? Bir arkadaşım da girdi de.

Matematikte zorlandım biraz. Fen kolaydı.

2 Beğeni

Sınavdan çok sınava girenler ve görevliler yordu beni ya bu nasıl bir bilinçsizliktir; maske takmadiklari gibi birde milleti takmamaya teşvik ediyorlar!
Sınav fena değildi fen bilimlerini bu sene kolaylaştirmislar bence mat da keza öyleydi ki ben sozelciyim neyse efendim şimdi yaz uykusuna gidiyorum sonra dokerim içimi buraya :yum:
Giren kardeşlerim suan sonuçlara kadar salin kendinizi sonra bulamayacagiz bu günleri hadi Güle güle :yawning_face: :wave:

2 Beğeni

Ben sınava TM’ci olarak girdim Sözelci olarak çıktım

3 Beğeni

TYT soruları tamam da AYT soruları bildiğin niteliksizdi. Zor ya da kolay değil dandikti. EA ve SÖZ çözdüm bu arada. FEN’i bilmiyorum ama bu derslerde durum böyle.

2 Beğeni

Yaklaşık 10 tane limit, türev ve integral sorusunu sınava üç ay kala çıkarınca yerine gelen soruların dandik olması normal

Ea sorularının bazıları çok kişi eler bu sene . Cumhuriyet olmaması kötü olmuş. Tek soruyla aradan çıkarttılar. Tarihte edebiyatta bazı sorular güzeldi. Olması gerektiği gibiydi bence.
Mat da türevsiz olunca böyle oluyormuş. Güzel sorulardı gene . Ben gerçek hayat problemi bekliyordum log yahut diziden gelmedi. Bunun dışında güzel bir sınavdı. Umarım hatam yoktur.
Sözel asıl dandik kısım olabilir. Adamlar zaten gelen geçen tarafından sıralamada şamarlanıyor . Evet şamarlanıyor ben ve bir arkadaşım geçen sene sırf derece yapmış olmak için ts çözmüştük o 250 yaptı ben 600 başka bir arkadaş da 2018 de 250 yapmıştı. Ayt adamların üstünden silindir gibi geçti aslında.

Türev, limit ve integralin olmaması çok saçma. Öğrenciler ünide ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Orada zaten yeniden öğretiyorlar mühendislik için en azından. Sınavda olması da saçma olurdu milli eğitimin bir takvimi var . Hoca bunun ilerisine geçmiş olabilir ama herkes ilerisine geçti diye bir durum yok takvimi takip edenler de oluyor. Korona vurduğunda bu konular işleniyordu. Yarım olacağına hiç olmasın dediler ki mantıklı olan da bu.

2 Beğeni

Birşey dikkatimi çekti elissa,gilgamis,keremtr, Rukiye,henry sınava girdiğini belirtmiş. Bende girdim alpaltu sınava gireceğini söylemişti bir yerde. Toplam 7 kişi. Az gibi gözükebilir ama bu forum için baya yüksek bir orana denk geliyor.

2 Beğeni

Burada rahat rahat yorumları okuyup,daha sınava girmemiş grup da az kişi değil mesela BEN

2 Beğeni

Neyden girdin ve nasıl geçti?

Sınav sonrası geçen yaz hayatımın son stressiz ve rahat yazıydı :smile: Diğer arkadaşlarım tercih süreci için stres yaşadılar. Hiç gerek yok. Bundan sonra sonuçları değiştirmek zaten mümkün değil. Heyecanlı olun ama gergin olmak çok anlamsız. Güzel bir yaz dileğiyle :blush:

2 Beğeni