Yüce Septon StarWolf ile Yedi'ye Doğru

ifitira tövbe :open_mouth: ben mi yaptım :smile:

images%20(10)

Al sana kanıt gizli çekim

yalnız oradaki abd dolarları sen beni ejderle suçladın ki
bende ejderde abd dolarıda yok :smiley:
Not: facede bu ara çok katıldığım bir sohbet burdada buldu ya beni :smiley:

Kesin bu dünyaya gelip çevirdin

yok yapar mıyım yapsam Türk lirası yapardım :smiley:

Yüce septonların ismi yoktur, yakaladım seni :).

İsmim yok zaten lakabı kullanıyorum serçe gibi

images%20(1)

Öhöm öhöm evet Saygıdeğer kardeşlerim Bugün sizlerle çok tehlikeli bir din olan R’hllor hakkında konuşacağım R’hllor Ashaai’de çıkmış bir dindir. İki tanrıları vardır R’hllor ve diğer büyük adlarıdır. Essos’un en çok takipcisi olan dinidir.Neyse bu kadar bilgi yeter şimdi zararlarına gelelim. Bu din resmen bir ateş dinidir. İnsanları yakmak için doğmuştur milleti ikide bir kurban ederler. Ateşten görme ölümden dönme gibi yalanlarla insanları etkilemektedirler

R’hllor a inanmak caiz midir hocam :smiley:

İnanmak istiyorsan inan kardeşim yedi cehennemi unutma ama

@Starkgaryen’da takipçilerinden biridir. Bir Dany fanından önüne geçeni yakan bir dinin mensubu olmasından başka ne beklenirdi ki zaten?

Bunları konuşurken stannis profil fotosunu koymamda ayrı bir ironi değiştireyim şunu

Zaten targlar öyle Aslında Fatih Aegon gizli R’hllorcudu. Basamak taşı adalarını R’hllorcu Özgür şehirlere sattı Essos yalakalığı taklitciliği yaparak Westerosun kültürünü essos gibi yaptı . ama yiğit robert geldi ve ülkeyi kurtardı

Alevli geyik sancağımız , Stannis Baratheon tanrımız !

“Bir tanrım olsun öyle mi? Peki. Benim tanrım Kral Stannis. Bana güvenini sundu ve beni buralara o getirdi. Aklımın ucundan bile geçmeyecek bir gelecek verdi sana. Okuma yazma biliyorsun, günün birinde şövalye olacaksın. Tüm bunları ateş tanrısının yaptığını mı sanıyorsun? Stannis yaptı, yalnızca Stannis.”

Stannis’i ne kadar sevsemde bu çok yanlış bir görüş bence, bir faniye tapılamaz!

… dedi R’hllor inancini gölgebagcisi Melisandre’in faaliyetleri üzerinden degerlendiren arkadas :smile:
Oku arkadasim, bilgilen.

Yok R’hllor’ın Melisandre’nin faaliyetleri dışındaki halini biliyor ve bayağı da seviyorum zaten :). Westeros’daki dinler aşırı ilgimi çekiyor niyeyse. Her birini ayrı ayrı seviyor, “keşke gerçek hayatta da olsaydı kesin inanırdım” diyor ve iç geçiriyorum.

Hocam benim bir sorum olacak; korkularımı nasıl yenebilirim?

Ben psikolog değil din adamıyım evladım