Yüzüklerin Efendisi vs Taht Oyunları

ASOIAF gerçek hayat gibidir,iyiler kötüler yoktur,kimseyi tamamen sevemezsiniz ama onlarca nefret edeceğiniz adam çıkar.Nadiren çıkan dürüst,namuslu adamlar harcanır,entrikacıların planlarını yüzlerine vurdukları için.ASOIAF da dürüst olan kazanmaz,kazanamaz.Sinsi olan kazanır,zeki olan kazanır.İstediğin kadar adamın,sancak beyin vs.olsun tek hatanda ayağını kaydırırlar.
Bir an kendini güvende hissedersin,bir kaç dakika sonra mezardasındır.

Asoiaf bu evrende insan kadar korkunç hiç bir varlığın olmadığını işler.Ve GERÇEK olduğu için sevilir.

GoT olabilir.

Katılıyorum. Gerçekte de böyle.

Bence 1- Zaman Çarkı 2- ASOIAF 3- Yüzüklerin Efendisi
JRRT’ciler kusura bakmasın.

Aragon vs. Jaime Lannister --> Jaime

Smaug vs. Balerion --> Smaug

Saruman vs. Melisandre --> Saruman

Wargs vs. Direwolves --> Direwolves

Ice vs. Glamdring --> Glamdring

Frodo vs. Tyrion --> Tyrion

Nazgûl vs. White Walkers --> Nazgul

Cave Troll vs. Mag the Mighty --> Cave Troll

Gimli vs. The Mountain --> The Mountain

Ned Stark vs. Boromir --> Ned Stark

Melkor vs tüm Westeros ve Essos

melkor kor

Boromir Ned Stark’ı yer bitirir :Dd

My Brother
My Captain
My King :((

Bide ekleyeyim,gerçekten bir karşılaştırma yapılacaksa şuan Tolkien’in kitaplarını çekmeye teknoloji yetmiyor. bkz;Silmarillion karşılaştırma yapılacaksa burdan başlanabilir.
Birde şuan asoiaf ta havada kalan bir sürü konu var,Jon Snow gibi bi seride her türlü olayın olması gerektiğini düşünüyorum aşk meşk falan burdan da Lyanna olayına bağlıyorum çünkü o konu da havada kalmış bence.Yani asoiaf daha tamamlanmadan da karşılaştırmak biraz saçma gibi

konuya açıklık getireyim tam olarak aradığınız cevap bu videoda saklı

Aragorn. Kusura kalma Jaime hiç şansın yok bu adamın karşısında. Hem senin yaşının iki katı hem de hayat boyunca senden daha çok dövüş görmüş, hayatta kalmış biri. Ayrıca elfler tarafından yetiştirildi. Adam kral lenn :smiley:

Balerion. Smaug zeki, kurnaz ama aşırı kibirli konuşkan bir yaratık. Balerion ise bilmem kaç katı ve acayip güçlü kara alevi var.

Saruman’ın yanında çırak kalır Melisandre. Ayrıca adam insan da değil, Maia bu herif. Maia hali muazzam güçlü ama insan hali de yeterince güçlü bence.

Hmmm wargların çok mühim bir özelliği yok, sadece vahşiler. Ulukurtlar ise daha iri ve daha güçlüler ve daha zekiler. Ulukurt diyorum.

Aslında birbirine eş değer diyebiliriz; biri valirya çeliği diğeri kadim elf bilgeliği ile dövülmüş ünlü şanlı bir çelik ve kılıç. Yalnız Buz dövüşmek için çok ağır bir kılıç, haliyle Glamdring diyorum.

Kıyaslama bile olamaz, Tyrion.

Zorlu bir karşılaşma. Nazgul ölebilen canlılar değil, WW’ler öyle. Ayrıca çok fazla zayıf noktaları var. Nazgul diyorum ama çok güzel bir dövüş çıkartır bu ikisi.

Şu taşlaşan troller mi? Onlar ise Devlerin Kralı Mag diyorum. Ayağının altına alır ezer zaten.

Hmmm biri cüce, diğeri dev gibi herif. Biri balta diğeri kılıç kullanıyor. Gimli tecrübeli bir dövüşçü, dağ ise genelde karşısına adam gibi herifler çıkan biri değil; ilk çetin ceviz Oberyn karşısında pert olmuştu. Onun cüssesi insanı korkutuyor ama Gimli cüsselerde korkup kaçacak bir adam değil, zaten Dağ’ın onu yakalaması da zor o cüsse ve hantallık ile. Gimli diyorum, bacak arasına geçirir baltasını… Uruk-Hai’lara öyle yapıyordu, onlar da cüsse olarak çok irilerdi. :smiley:

Manidar oldu, bilemedim şimdi. İki Sean Bean karakterini dövüştürmek. Doğrusu Ned’in dövüşünü bilmediğim için kıyaslama yapması zor. Şu ana kadar yaptığı tüm savaşlardan sağ çıktığı kesin… Boromir de iyi savaşçı ama Uruk-Hai yayı ile ölüyordu. İnanın karar vermek zor. Sanırım eşit güçte olurlardı ve o an ilk açık veren kaybeder diğeri kazanırdı, kesin şu denemez dövüştürülmeden.

Keşke SAM-SAM karakterleri de karşılaştırılsa, daha manidar olurdu.

Frodo’nun Sam’i mi? Yoksa Jon’un Sam’i mi?

İkisi de güçlü karakterli ama biri korkak iken diğeri daha güçlü ama ikisi de savaşçı değil ve dostlarına sonuna kadar sadık, destekçi. Kapıştırsak eğer Frodo’nun Sam’i haklar Jon’un Sam’ini.

Yüzüklerin Efendisi alır -_-

Ben Harry Potter diyorum.

knight online & silkroad kıyaslamak gibi :smiley: makarası ayrı ama Orta dünya fanlığı yapayım .d

Bence de Harry hepsinden iyi.