Zaman Çarkı [Wheel of Time]

O yerdeniz büyücüsüne ait bir şey değil miydi ya?

bu seri benimde listemde ama yorumlardan elim varmıyor

O yerdeniz’e ait sen en iyisi Roke’daki isimci ustadan eğitim al

The Kingkiller Chronicle muhabbeti yaparken Geek Teori anlatmıştı şöyle şöyle diye. Sadece Yerdeniz değil yani. Daha pek çok fantastik eser de kullanılan bir şey. @Symmachus

Geek teori takip edip bunu açık açık söylemek. Lol

Peeki.

2020202020202020

seriye bende başlamış bulunuyorum günlük 50 sayfa ve sıkıcı kısımlar (yorumlarda diyordu ) bitene kadar böyle :stuck_out_tongue: ama ben sıkılmadım henüz fakat yorucu diğer kitaplara göre çok dikkat istiyor
2. bir noktada kitabın ilk 250 sayfasında bazı yerleri yüzüklerin efendisine, bazı yerleri de bu ve ateşin şarkısı serisine benzettim
mesele İki nehir - shire
ateş ve kül- ateş ve kan
daha vardı ama şimdilik böyle hangisi daha önce daha sonra bilmiyorum araştırmadım (yüzüklerin efendisi önce biliyorum ) ama okurken oralara atlıyor gibi geldi bana belkide tersi

Wheel of Time Asoiaftan eski galiba.

Ama ortak yönler fazla asoiafla

Biraz kafa karıştırıcı gelebilir başları anlamadığın yeri sorabilirsin her caman çünkü çok direkt gitmiş bence :smiley:

ok rahatsız ederim forum buldum youtubeda bakıcam ama spo kapmak istemediğimden çok kurcalamak istemiyorumda

Boş seri hiç heyecanlandırmıyor bir yerden sonra okunmaz hale geliyor.

buradan sorayım @Symmachus Robert Jordan - Zaman Çarkı_ 00 - Yeni Bahar dan spo kapar mıyım yoksa bir bitince uzamadan hemen bunu okusam mı ???

Benim araştırdığım herkes şiddetli biçimde dünyanın gözünden başlamasının tavsiye edildiğiydi. Kesinlikle tavsiye etmiyorlardı yeni bahardan başlamayı.

1. yede mi alamam :smiley:

Bence hangi kitaptan sonrs çıktıysa o zaman oku.

onu hiç bilmiyorum sona saklayayım ben teşekkürler

Google diye bir site var. Oraya sorunca çıkış tarihi sıralarını bulabilirsin. Bayağı kullanışlı bir site. Tavsiye ederim.

bende tuhaflık var kesin herkesin sıkıldığı kitap fena sardı

Yok ya herkes sever bu kitabı ekşide falan çok övüyorlar sorun bizde sende değil :smiley:

Hangi kitaptasın?

ilk kitaptayım daha
yok yorumları gördüm burda da başka facede grubunda da ilk kitapları yermişlerdi
şimdi benim hoşuma gidince kesin tuhaf durum var dedim :smiley:

Şimdiden sevdiysen muhtemelen fanı olursun ileride.

Ya sıkıntı şu, Asoiaftan sonra iyi ve kötünün fazla net olduğu bir evren başta garip geliyor. Her neyse favori karakterin kim?