Zaman Çarkı [Wheel of Time]

şuanda normal olarak rand önde ilerde daha çok belli olur kesin değil
thom öldü değil mi
birde handa yüzünde yara izi olan bir adam bakıyordu rand e ondan bişey çıkacak değil mi

Hayır ya Thom ölmedi.

Hangi han bilemiyorum ama olabilir.

yüzünde çarpı şeklinde yara izi vardı galiba dik dik rand e bakmıştı creamlin e geldiler ondan ses hareket yok
ölmesin thom ondandan dayağı birşey çıkacak gibi

Kesinlikle kitapları sırasıyla oku. Ayrıca bu seriyi okurken sıkılana şaşıyorum. Okuduğum en kaliteli fantastik eser.

Thom’u uzun süre görmeyeceksin.

Bu arada Egwene kezbandır.

nasıl yani salak mı
biraz o izlenimi verdi atlıyor herşeye gibi aes sedai olacaksın dedi en çok ona güvenmeye falan başladı

Okumayın şu zaman kaybını.

öncelikle okumayın zaman kaybı dediğiniz seri okuyanların beğendiği bir seri fantastik kitap serilerinde adı geçen serilerden
siz beğenmemiş, size hitap etmemiş olabilir gayet doğal ama ben ilk kitaptan beğendim ve beni içine aldı ki yorumlardan ilk 3 4 kitap için beklentimi çok düşük tutmuştum
benim için zaman kaybı değil ha öyle bile olsa böyle çok övülen yazar ve kitaplarına yorum atarken ben beğenmedim bana hitap etmedi derdim

Siz okuyun beğendiyseniz ama ben yine de zaman kaybı diyeceğim.

Hangi kitapta zaman kaybı olduğuna karar verdiniz? Ekşide bayağı gömen bir yorum vardı o 8’de mi ne bırakmış. Tabi linç yemişti o Musun yoksa dkdkdkc

ilk kitap bitti beklentimi düşük tuttuğumdan mıdır nedir herkesin aksine ben beğendim
Bu arada Zaman çarkı Yüzüklerin efendisinden, Buz ve ateşin şarkısı da zaman çarkından bayağı etkilenmiş bana öyle geldi

Yok 6 da bıraktım ben :smiley:

İlk kitabın yarısı yüzüklerin efendisinin aynısı zaten.

Moralim bozuldu şimdi ben daha üçteyim :/. Sarmıştı tam da. İlk kitabı okuyup amaaan deyip bırakmış olmanı ummuştum dkdkdk

Peki neyden tam olarak hoşlanmadın? Sürekli her kitabın sonunda yaratık öldürüyorlar falan diye duymuşrum ama bir Shounen animecü olarak bu durum beni pek uzaklaştırmaz.

aynen ama sondaki savaş, o Lan ın memleketi falanda YY havasında geldi bana
Lan in misyonu gizli kral halkı trocloclar ile sınırda falan
savaşta trolocların yok oluş şekli falanda

ben seni daha ilerde sanıyordum :open_mouth:
moralin bozulmasın ben seni geçince yeterince bozulacak zaten :stuck_out_tongue: :smiley:şaka şaka
hiç belli olmaz beni sardı dedim ama belki 2. kitapta belki 10. kitapta bu ne böyle bende diye bilirim, o herkeste olabilecek yada olmayacak şey

Her kitabın başından sonunda ne olacağı belli oluyor kimi öldüreceği bile belli 3. kitaptan sonra her kitabın sonunu bilerek okudum bu yüzden 6 da da dayanamadım bıraktım.

kitapların bireysel sonu ne kadar önemli ki, seri ve bir büyük hikaye var onu nasıl merak etmediniz
okurken açık söyleyeyim bu finali böyle bağlayıcı beklemiyordum sanırım yazar tek kitap planlamış sonra uzatmış bana öyle geldi
ama asıl büyük hikayede neler olacak mesele tear daki kılıç yada orada kılıç var mı şuan merak ediyorum nasıl gerçek ejder olduğunu kanıtlayacak
ailesi ne nasıl falan gibi meraktayım ben merak edecek çok şey buldum kehanetler min in görüleri karakterlerin yolları nereye varacak falan merak ediyorum o sebeple bireysel sonlar çok etkilemeyecektir beni ama şunuda diyeyim her kitabın sonunda 1 deki gibi bir savaş ve zafer hoşuma gitmez bazen kaybetmekte yada muallakta kalmakta lazım

Sorduğun soruların hepsinin cevabını biliyorum ben o yüzden öğrenecek bir şey kalmadı artık bir de çok büyük bir spoiler aldıydım okurken serinin sonu ile alakalı degil ama yine de önemliydi o yüzden bıraktım çok sıkıcı gelmeye başladı.

bazı şeyleri okurken bende tahmin edebiliyorum ama açık açık bilmek başka tabiki

1. kitap büyük avda okundu daha önce biterdi ama işlerim bitmedi :frowning:
    @Symmachus favori karakterimi sormuştun Nynaeve bayağı bir atak yaptı bu kitapta bayıldım ona :slight_smile: