Zeki Lann

Çakal Lann diye mi çevirmeliydim bilemedim :tongue:, kendisi kahramanlar çağında yaşamıştır. Casterlyleri kandırarak Casterly Kayasını kendisine almıştır. O zamandan beri Casterly Kayası Lannisterlar’ın kontrolündedir. Hikayeye göre saçlarını parlatmak için güneşten altın çalmıştır.

Hikayemin kahramanlarından biri :slight_smile:
İlk Lannister.

westerosun sülün osmanıymış yani :smiley: D:d: d:d :d::D:d

Tam da bu adamı çevirmeye hazırlanıyordum ki,konuyu yazarken Zeki Lann başlığını gördüm.
Lannisterların atasıdır,Lannisterların zekası ve kurnazlığı bu adamdan gelmektedir. Lannisterlar bu adamın soyundan olmakla övünmektedir. :slight_smile: Sevdiğim karakterlerden bir tanesi

Ulan dolandırıcılık yaparsında diyarın en buyuk altın madenini hacılamak nedir ya adam aşmış kendini

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bana kalırsa Zeki Lann bir cüceydi.

Doğrusu bu seride genetik açıdan sorunlu doğumların örneğini Targaryenlerde çok sık gördük. Ama bu sorunlu doğumlar istisnasız her seferinde benzerdi, kanatlı, sürüngen gibi bir şey. Muhtemelen bu ejderha kanıyla ilgili bir bozukluk.

Tyrion’un cüce olması ve cüce geni de Lannisterlara özgü bir durum olabilir. Eh gerçi bildiğimiz kadarıyla cüce Lannister yok o da var. Ancak gerçekten Zeki Lann’in aslında cüce olması aşırı troll ve seri dinamiği açısından müthiş uyan bir şey olabilirdi. Bizim itibarımızı lekeliyor dediğiniz kişi hepinizden safkan skks.

Hatta arttırıyorum, Lann Tepelerin Hugor’unun(Andallar Westeros’a gelmeden önce) piç oğluydu ve Westeros’a gelen ilk Andal oldu Andal istilasından yıllar önce. Tyrion halihazırda Piç ismi kullanmakta ve kullandığı isim Hugor Hill.

Kendisi küçük gölgesi kral kadar olan reyiz.

Çakalın önde gidenidir. Ama helal olsun adama, tertemiz yere çökmüş. Bunu savaşmadan yapması da ayrı başarı tabi.